حضور پارسیکس در شبکه آموزش

General discussion forum for Parsix GNU/Linux in Persian.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

حضور پارسیکس در شبکه آموزش

Postby aysabzevar » Tue Oct 19, 2010 9:34 am

به امید پروردگار موضوع برنامه صفر و یک شبکه سراسری آموزش در تاریخ شنبه ۱ آبان ماه ساعت ۶ بعد ازظهر با حضور توسعه دهندگان پارسیکس گنو/لینوکس درباره این سیستم عامل محبوب ایرانی خواهد بود. تا کنون حضور آقای بهروز کشاف رشتی به نمایندگی از طرف گروه توسعه‌دهندگان پارسیکس گنو/لینوکس در این برنامه قطعی شده.
متاسفانه جناب آقای باغومیان مدیریت محترم پروژه به دلیل اینکه خارج از ایران هستند امکان حضور در برنامه را ندارند و سایر اعضاء به ترتیب آقایان علی یوسفی، نویدعبدی، بهنام بهجت مرندی و میلاد راستیان به علت مشکلات کاری حضورشان تا اینجا قطعی نشده! از همه دوستداران نرم افزار آزاد و به خصوص علاقمندان پروژه محبوب پارسیکس دعوت می شود این برنامه را ببینند و تماشای آن را به دوستان و نزدیکانی که می خواهند با گنو/لینوکس و یک پرروژه ی موفق ایرانی آشنا شوند پیشنهاد کنند. همچنین می‌توانید بحث‌هایی را که لازم می‌دانید پیرامون آنها در برنامه صحبت شود در انجمن پارسیکس مطرح کنید تا برنامه خوبی برای آشنایی کاربران تازه‌کار با این توزیع محبوب ایرانی داشته باشیم.
دوستانی که از کارت TV استفاده می‌کنند یا حتی کسانی که از کارت DVB استفاده کرده و به شبکه‌ آموزش دسترسی دارند لطفا از ضبط برنامه (آنالوگ با کارت TV یا دیجیتال با کارت DVB) دریغ نفرمایند.
اگه کسی نظری داره یا کسی برنامه رو ضبط کرد لطفا یه جایی آپلود کنه و لینکش رو اینجا بذاره.
با تشکر
یوسفی
aysabzevar
Developer
Developer

پاسخ: حضور پارسیکس در شبکه آموزش

Postby seyed » Wed Oct 20, 2010 4:53 pm

سلام
خیلی خیلی خوشحالم
به به!

* آقا لطف بفرمائید در مورد امنیت لینوکس و قابلیت سفارشی سازی به طور عامه فهم و البته در آخرش یک خورده هم با اصطلاحات مخصوص و قلمبه سلمبه صحبت کنید. از اونایی که هیچ کی نمیفهمه! :lol:

* چه سخت افزاری برای لینوکس بهتره؟ چه فاکتورهایی رو پیشنهاد می‌کنید.

* محیطهای متنوع لینوکس (KDE, Gnome, XFCE) و پنجره های مجازی رو هم توضیح بدید لطفا.

* چرا باید از لینوکس استفاده کنیم؟

* در مورد برنامه نویسی در لینوکس با استفاده از ابزارهای توسعه رایگان و قوی مثل NetBeans هم توضیح کوتاهی بفرماپید. (برای دانشجویان نرم افزار و IT خوبه) پیشنهاد به اساتید دانشگاه بدید که برای انجام پروژه‌ها، دانشجویان رو تشویق به استفاده از لینوکس کنن؛ موضوع پروژه‌هاشون رو در راستای پرورش و توسعه لینوکس ارائه بدن.

* توضیح بدید که منِ نوعی، بعنوان یک تولید کننده نرم افزار تجاری، میتونم بدون نگرانی برنامه‌ام رو روی لینوکس ببرم؟ کرک نخواهد شد؟ قابلیتی برای این مورد و برای پشتیبانی از برنامه‌ام در لینوکس وجود داره؟ در چه مواردی بهتره به سراغ پلت فرم لینوکس بریم؟ (من جواب اینها رو ندارم و برام خیلی خیلی مهمه)

* آینده پارسیکس چطوره؟ آیا میشه به بقای این پروژه (نمیدونم این لفظ درسته یا نه) اعتماد کرد؟ و در ادارات و سازمانهایمان اون رو بدون نگرانی از آینده‌اش نصب کنیم؟ (این مورد برای من جای ابهام داره)

* آقا این کیبورد فارسی استاندارد رو هم جون هر کی دوست دارین توضیح بدین تا همه بدونن.

راستی تا یادم نرفته، چرا آقای باغومیان ایران نیستند؟! مگر دیگه روی پروژه کار نمیکنن؟!

شکرا یا اخی؛ جزائک الله خیرا
seyed
Parsix Lover

Postby amir_hussein » Thu Oct 21, 2010 7:23 am

سلام و عرض ارادت؛
اولا خیلی خیلی خوشحال شدم.
اما بعد..........
1- چون شبکه آموزش سیما در تمامی شهرهای کشور قابل دریافت نیست که آن هم صرفا بخاطر این است که سیستم پخش آنالوگ فعلی در حال ارتقاء به سیستم دیجیتال و HD و آن هم Mpeg4 می باشد( بازنشسته فرستنده های تلویزیونی و اف ام یکی از مراکز صدا و سیما هستم) لذا میتوان دو راهکار را برای کاربران و یوزرهای پروژه عظیم پارسیکس در نظر داشت:
الف)دریافت فایل ضبط شده برنامه از معاونت سیمای شبکه آموزش که در قسمت "ضبط شاهد" ضبط و نگهداری می شود.
ب) ضبط برنامه توسط کسانیکه بخصوص در تهران و مراکز استانها هستند (چون در آنجاها فعلا بصورت آزمایشی علاوه بر پخش آنالوگ ، پخش دیجیتال فرستنده های تلویزیونی را هم داریم) و آپلود و لینک دادن آن به سایت پارسیکس.و یا فروش آن توسط پارسیکس شاپ.
ج) مراجعه به سروش رسانه و خرید حضوری و یا غیر حضوری آن.

2- سعی شود از وقت محدودی که در اختیار مدعوین عزیز قرار داده می شود به نحو احسن استفاده شود و مسائل کلیدی و دغدغه های غالب کاربران را پاسخ گویند.

3- چون کشور در حال گذر از سیستم عاملهای شرکتی به متن باز هستش لذا توصیه میشود که در همانجا پیشنهاد همکاری با دولت جهت نیل به این هدف بزرگ انجام شود .
چون دولت لایه های عظیمی دارد. من جمله سازمان فنی و حرفه ای کشور که زیر نظر مستقیم وزارت کار و امور اجتماعی است.و پروژه ای که در آنجا ارائه میشود پروژه ردهت می باشد که با توجه به شرکتی بودن آن غالب کاربران متقاضی سیستم عاملهای متن باز امثال Ubuntu هستند(خود بنده آموزشگاه کامپوتر آزاد تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای دارم).

4- چون محیط کاری پارسیکس قابل فهم تر برای کاربران ایرانی است لذا اغلب مردم به یک بار توضیح دادن و مشاهده آن راغب به نصب آن می شوند.
لذا حتما در آن برنامه از سرعت عمل و پارتیشن بندی ساده و نصب خیلی راحت و زود و دیگر محسنات پروژه پارسیکس صحبت شود.

فعلا همین ها یادم هستش .............

بی صبرانه منتظر ساعت 18 روز شنبه هستیم.

پیروز و سربلند باشید.
amir_hussein

Postby armahdian » Fri Oct 22, 2010 9:20 am

سلام
به پارسیکس شاپ اشاره کردید.
توصیه میکنم یک بار هم که شده روی لینک اون در همین سایت کلیک کنید :?: :!: :( :x
armahdian

Postby amir_hussein » Fri Oct 22, 2010 3:26 pm

armahdian wrote:سلام
به پارسیکس شاپ اشاره کردید.
توصیه میکنم یک بار هم که شده روی لینک اون در همین سایت کلیک کنید :?: :!: :( :x

سلام مجد خدمت همه دوستان بخصوص دوست گرامی جناب armahdian ؛
معمولا اینگونه مشکلات هر از گاهی بخاطر عدم شارژ بوجود می آید و گاهی هم فراموشکاری و یا مشغله کاری مسبب عدم شارژ میشوند.
علی ای حال از دوستان مسؤول امر می خواهیم که قسمت "پارسیکس شاپ " را هم دوباره راه اندازی کنند.
در ضمن جهت داشتن یک فروشگاه اینترنتی شاداب باید برای آن بیشتر وقت گذاشت و آپدیتش کرد.
از همه مهمتر تبلیغات رسانه ای پارسیکس خیلی خیلی نسبت به سایر توزیعهای لینوکسی ضعیف هستش.
فعلا........
amir_hussein

Postby seyed » Fri Oct 22, 2010 6:06 pm

هوووم تبلیغات... لازمه حتما روش بحث بشه. نکته‌ی مهمی است.
نگفتید آقای باغومیان خارج چه میکنه؟ قبلا شنیده بودم که استخدام گوگل شده (همون موقع که شایعه یک سیستم عامل جدید از لینوکس سر زبون‌ها بود)، درسته؟ به آینده‌ی پارسیکس صدمه نمیزنه؟ هنوز روی پارسیکس کار میکنه؟
seyed
Parsix Lover

Postby seyed » Sat Oct 23, 2010 7:39 pm

کسی برنامه رو ضبط کرد؟
لطفا یکجا آپلود کنین
ممنون
seyed
Parsix Lover

Postby S-ARM » Sat Oct 23, 2010 10:10 pm

با عرض سلام
فیلم حضور پارسیکس توسط بنده و مدیر سایت اکسپرس موبایل ضبط شد و برای شما علاقه مندان برای دانلود قرار داده شد
فرمت های دیگه رو مدیر سایت اکسپرس موبایل آپلود میکنند

برای دانلود فیلم و مشاهده توضیحات کلیک کنید
S-ARM

Postby amir_hussein » Sat Oct 23, 2010 10:53 pm

S-ARM wrote:با عرض سلام
فیلم حضور پارسیکس توسط بنده و مدیر سایت اکسپرس موبایل ضبط شد و برای شما علاقه مندان برای دانلود قرار داده شد
فرمت های دیگه رو مدیر سایت اکسپرس موبایل آپلود میکنند

برای دانلود فیلم و مشاهده توضیحات کلیک کنید

سلامی دیگر بار خدمت همه دوستان بخصوص S-ARM عزیز؛
دست گلتون درد نکنه.
واقعا که گل کاشتین.
از صمیم دل براتون آرزوی موفقیت دارم.
موفق باشید.
amir_hussein

Postby ubuntu » Sun Oct 24, 2010 4:50 pm

سلام خیلی خوشحال شدم که از لینوکس مخصوصا پارسیکس به این خوبی در تلویزیون یاد شد.
اما متاسفانه دوستان در نشاد دادن همه جلوه های ویژه آن زیاد خوب عمل نکردند.
در برنامه compiz شما امکاناتی خیلی بیشتر از این داشتید که بینندکان را به خود جلب کند.
ubuntu

Postby xpress » Mon Oct 25, 2010 12:26 am

با سلام؛

خلاصه من با کلی کلنجار رفتن با اینترنت و سرعتش!!!! برنامه رو در 6 پارت آپ لود کردم؛ برای دانلود به لینک زیر برید و هر 6 پارت رو دانلود کنید،

حجم هر پارت : 22.5 مگابایت - تعداد 6 پارت - فرمت FLV

http://www.xpressmobile.net/forum/viewt ... =366&t=367

با تشکر از شما

بنیاد غیر انتفاعی اکسپرس موبایل
http://www.xpressmobile.net/news.php
http://www.xpressmobile.net/forum/
xpress

Postby seyed » Mon Oct 25, 2010 4:43 pm

سلام
ضبط برنامه رو دانلود کردم و دیدم. دست گلتون درد نکنه
توی صحبت ها مجری گفت که بقیه اش باشه برای هفته بعد! واقعا هفته بعد هم قراره باشه؟!

خدا قوت عزیزان
seyed
Parsix Lover

Postby aysabzevar » Tue Oct 26, 2010 6:50 am

از ابراز لطف دوستان سپاس‌گزاریم.
باشد که لایق لطف دوستان شویم.
اگه پیشنهادی واسه هفته بعد دارید می‌تونید همینجا مطرح کنید ( لطفا پیشنهادهای قابل اجرا و عملی بدید که در مدت کوتاهی اجرا بشن و وقت زیادی از برنامه گرفته نشه تا بشه به بقیه جوانب هم رسید.) یا با آقای کشاف درمیون بذارید یا به بنده بگید تا منتقل کنم.
aysabzevar
Developer
Developer

Postby armahdian » Tue Oct 26, 2010 8:21 am

واقعا دستتون درد نکنه
وقتی برنامه رو دیدم خیلی خوشحال شدم

امیدوارم روزی برسه که شاهد استفاده اکثریت کاربران ایرانی از این توزیع خوش ساخت باشیم.
ان شاالله
armahdian

Postby xpress » Tue Oct 26, 2010 1:44 pm

با سلام

برای هفته ی آینده آقای موسوی مدیر وب سایت www.s-arm.com اعلام آمادگی کردند و این برنامه رو برای انتشار در وب، ضبط می کنند و قرار خواهند داد. اگر نظری دارید برای بهبود کیفیت و کمیت برنامه ضبط شده همینجا نظراتتون رو بدید که با آمادگی بیشتری این کار رو انجام بدیم.

با تشکر
xpress

Next

Return to General Discussions - Persian