کتاب جدید پارسیکس؟

General discussion forum for Parsix GNU/Linux in Persian.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

کتاب جدید پارسیکس؟

Postby armahdian » Sun Nov 14, 2010 1:14 pm

سلام
در برنامه صفر و یک اشاره شد که کتاب جدیدی در مورد پارسیکس تهیه شده.
میخواستم بدونم کی منتشر میشه؟
ممنون
armahdian

پاسخ: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby aysabzevar » Sun Nov 21, 2010 6:22 pm

درسته.
وقتی کتاب رو به دستم رسوندن این دوستان دیدم که فصل‌های ۳ و ۴ که حجیم‌ترین فصل های کتاب هستن کلا استایل‌هاش به هم ریخته. این بود که بهشون برگردوندم تا تصحیحش کنن.مشکل دیگه‌هم تغییرات بسیار زیاده. مثلا ابزار نتورک منیجر که توی نسخه‌های اخیر اضافه شده باید تو ضیح داده بشه تو کتاب که باز هم به این دوستان گفتم روی موارد اینچنینی هم کار کنن.
انشالله که زودتر آماده شه.
aysabzevar
Developer
Developer

Re: پاسخ: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby armahdian » Mon Nov 22, 2010 4:04 am

aysabzevar wrote:درسته.
وقتی کتاب رو به دستم رسوندن این دوستان دیدم که فصل‌های ۳ و ۴ که حجیم‌ترین فصل های کتاب هستن کلا استایل‌هاش به هم ریخته. این بود که بهشون برگردوندم تا تصحیحش کنن.مشکل دیگه‌هم تغییرات بسیار زیاده. مثلا ابزار نتورک منیجر که توی نسخه‌های اخیر اضافه شده باید تو ضیح داده بشه تو کتاب که باز هم به این دوستان گفتم روی موارد اینچنینی هم کار کنن.
انشالله که زودتر آماده شه.

انشاالله
armahdian

پاسخ: Re: پاسخ: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby aysabzevar » Mon Nov 22, 2010 9:21 am

سایر دوستان هم اگه نکته‌ای،ترفندی،آموزشی چیزی دارن می‌تونن بفرستن تا تو نسخه جدید کتاب گنجونده بشه. فقط قبلش به بنده بگن که دوباره کاری نشه.
aysabzevar
Developer
Developer

پاسخ: Re: پاسخ: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby varzesh » Thu Nov 25, 2010 5:13 pm

من اخيراً سيستم عامل پارسيكس را در كنار ويندوز اكس پي و ويندوز سون نصب كرده ام.من از قبل يك پارتيشن خود را پاك كرده بودم.موقعي كه پنجره GParted ظاهر شد در Create as فقط Logical partition بود در حالي كه در راهنماي نصب توصيه شده بود كه primary را انتخاب كنيد.در File system براي ايجاد پارتيشن swap فايل سيستم لينوكس اسوپ را انتخاب كردم.در گزينه پيش فرض بعدي فايل سيستم ext4 انتخاب شده بود.من با اين اوصاف سيستم عامل را نصب كردم.ولي وقتي سيستم بالا مي آيد سيستم بلافاصله به محيط سيستم عامل پارسيكس مي آيد و خبري از ويندوز اكس پي و سون نيست.در ضمن وقتي كه من پارتيشن هاي ديگر را انتخاب مي كنم از من رمز ورود مي خواهد و در حالي كه رمز درست است به پارتيشن مورد نظر وارد نمي شود و در كنار پارتيشنهاي ديگر Unknown file system نوشته شده است.براي ورود به سيستم عاملهاي ديگر بايد چكار كنم؟
varzesh

Re: پاسخ: Re: پاسخ: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby armahdian » Thu Nov 25, 2010 7:47 pm

varzesh wrote:من اخيراً سيستم عامل پارسيكس را در كنار ويندوز اكس پي و ويندوز سون نصب كرده ام.من از قبل يك پارتيشن خود را پاك كرده بودم.موقعي كه پنجره GParted ظاهر شد در Create as فقط Logical partition بود در حالي كه در راهنماي نصب توصيه شده بود كه primary را انتخاب كنيد.در File system براي ايجاد پارتيشن swap فايل سيستم لينوكس اسوپ را انتخاب كردم.در گزينه پيش فرض بعدي فايل سيستم ext4 انتخاب شده بود.من با اين اوصاف سيستم عامل را نصب كردم.ولي وقتي سيستم بالا مي آيد سيستم بلافاصله به محيط سيستم عامل پارسيكس مي آيد و خبري از ويندوز اكس پي و سون نيست.در ضمن وقتي كه من پارتيشن هاي ديگر را انتخاب مي كنم از من رمز ورود مي خواهد و در حالي كه رمز درست است به پارتيشن مورد نظر وارد نمي شود و در كنار پارتيشنهاي ديگر Unknown file system نوشته شده است.براي ورود به سيستم عاملهاي ديگر بايد چكار كنم؟

جای خوبی سوال نپرسیدی !؟
این تاپیک در مورد کتاب جدید پارسیکس است و اگر در انجمن جستجو میکردی حتما جوابتو پیدا میکردی. به هر حال اینجا رو ببین:
http://www.parsix.org/html/PNphpBB2-viewtopic-p-5134.html#5134
armahdian

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby armahdian » Wed Jan 19, 2011 9:29 am

سلام
خبری از کتاب جدید نشد؟
یه نکته : کاش در کتابتون یه روش قدم به قدم برای نصب پارسیکس و شروع کار با اون رو درج کنید.
مثلا همین سوالی که دوستمون پرسیدند یه نمونشه که اگه درج بشه عالی میشه.
یا روشهای جایگزین برای برطرف کردن نیازهای معمول خانگی.
مثلا اینکه چطور برنامه ای نصب کنیم که باهاش وی سی دی بسازیم و مواردی از این دست.

ما همچنان منتظریم
ممنون
armahdian

Re: کتاب جدید پارسیکس؟

Postby n3m471 » Sat Dec 24, 2011 4:48 pm

پس این کتاب جدید چی شد :(
n3m471

Return to General Discussions - Persian