طرح اختصاصی برای cd و dvd پارسیکس

General discussion forum for Parsix GNU/Linux in Persian.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

طرح اختصاصی برای cd و dvd پارسیکس

Postby bkashaf » Thu Feb 05, 2009 7:03 pm

درود بر همه عزیزان
از همه علاقمندان پارسیکس گنو/لینوکس در خواست می شود که در تهیه ی طرحی اختصاصی برای cd و dvd پارسیکس گنو/لینوکس همکاری کنند
هر کدام از دوستان اگر پیشنهادی دارتد شامل یک کار نو یا لینک به کاری که بتواند در ارایه ی یک طرح مناسب کمک کند در همین تاپیک اعلام کنند تا سایرین نظر بدهند.

- طبعا به روال کارهای گرافیکی دیگر این کارها هم باید با نرم افزار های گرافیکی آزاد و به صورت کاملا آزاد ارائه شده باشند
- طرح ها نباید مختص به یک نسخه از پارسیکس گنو/لینوکس شوند ( قرار است تعداد زیادی cd و dvd طرح دار تهیه شود، بنا براین برای جلوگیری از هزینه ی اضافی بهتر است طرح ها کلی باشند تا منحصر به یک شماره ی خاص )
- در هر کار باید محلی را برای درج شماره ی نسخه ای که روی آن نوشته می شود در نطر بگیریم :D
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Postby itline » Fri Feb 06, 2009 7:20 pm

اینو یکی از دوستان آماده کرده بود منتهی با فوتوشاپ هست اما میتونید از ش ایده بگیرد بنظرم طرح بسیار خوبیه

http://www.shahvar.net/wp-content/uploa ... x-free.jpg
itline

Postby b.tavakkoli » Sat Feb 14, 2009 4:20 pm

یک پیشنهاد برای داغ تر شدن این تاپیک :)

می توانیم این کار را به یک مسابقه تبدیل کنیم !!! این طوری طبیعتا طرح های بیشتری می رسد و فعالیت اعضا بیشتر هم خواهد شد.
یکی از جایزه هایش را هم می توانیم یک چیزی مثل این بذاریم: 50000 تومان خرید رایگان نرم افزار از سی تو !

نظر دوستان چیست؟
b.tavakkoli

Postby aysabzevar » Sat Feb 14, 2009 5:11 pm

به نظر فکر خوبی میاد ;)
aysabzevar
Developer
Developer

Postby bkashaf » Sat Feb 14, 2009 8:05 pm

آقای توکلی کارمون در اومد حالا باید با هم هر شب طرح بزنیم که ورشکست نشی :D
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Postby b.tavakkoli » Sat Feb 14, 2009 9:09 pm

b.tavakkoli wrote:یک پیشنهاد برای داغ تر شدن این تاپیک :)

می توانیم این کار را به یک مسابقه تبدیل کنیم !!! این طوری طبیعتا طرح های بیشتری می رسد و فعالیت اعضا بیشتر هم خواهد شد.
یکی از جایزه هایش را هم می توانیم یک چیزی مثل این بذاریم: 50000 تومان خرید رایگان نرم افزار از سی تو !

نظر دوستان چیست؟

خوب این پیشنهاد تصویب شد !

فقط بنده فکر می کنم باید یک بازه زمانی را تعیین کنیم و این که طرح نهایی را چه کسی تصویب می کند؟ (جهت شفاف سازی)
b.tavakkoli

Postby bkashaf » Wed Mar 04, 2009 8:17 pm

با ابنکه مدت زیادی از باز شدن این تاپیک گذشت اما پیشنهادی از طرف دوستان ندیدیم. :(
حقیقش من انتظار داشتم در بدترین شرایط دوستان حداقل لینک به چند نمونه پیشنهادی را ارایه کنند که اینطور هم نشد...
حالا وقت زیادی نداریم و به دو منظور که به زودی در موردشان اطلاع رسانی خواهیم کرد ما باید با کار روی این طرحی که لینک آن را قرار می دهم با کمک دوستان کار نهایی رو ببندیم.
من بک کار در چند رنگ ارایه میکنم دو مورد وجود دارد که دوست دارم سوای نظرات کلی، دوستان در موردشان پیشنهاد مشخص بدهند :
مورد اول - انتخاب دو رنگ، یکی برای دی وی دی و آن دیگر برای سی دی
مورد دوم - من در نظر دارم روی سی دی مختصری به پارسی/فارسی در مورد مزایای پارسیکس گنو/لینوکس بنویسیم. اگر نطر شما موافق است متن بنده را ببینید و نطر بدهید یا پیشنهاد جدیدی در این مورد ارایه کنید
از اینجا می تونید نمونه ای سبک شده از کارها رو ببنید .
منتظر پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم
ضمنا برای تهیه ی این لیبل ها از نرم افزار قدرتمند گیمپ استفاده شده
و متنی که به عنوان نمونه نوشته شده :
مزایا :
سیستم عامل ایرانی و آزاد
پشتیبانی کامل از زبان پارسی
دارای کتاب راهنمای پارسی
دارای انجمن پشتیبانی
دارای جامعه ای از کابران ایرانی و غیر ایرانی
قدرت، کیفیت، کاربری آسان، امنیت ...
bkashaf
Developer
Developer

Postby aysabzevar » Thu Mar 05, 2009 7:52 am

من به شخصه از این دو تا خوشم اومد:
این یکی و این یکی
aysabzevar
Developer
Developer

Postby itline » Thu Mar 05, 2009 11:33 am

لیبل سی دی نباید زیادی شلوغ و رنگارنگ باشه ، اگه به لیبل های نرم افزارهای معروف مثل همین اوبونتو نگاه کنید متوجه میشید. و معمولا توضیحات رو بر روی لیبل ذکر نمیکنند بلکه جای اونها در دفترچه یا جلد قاب هست. روی سی دی فقط اسم نرم افزار ، لوگو و شهار و ورژن ذکر مشه

نمیخوام بی جهت ایراد بگیرم ولی فکر میکنم اون نویز های زیبا نیستند و توضیحات زیادی شلوغ کرده

نمیدونم شما این طرح رو دیدی یا نه ،
http://www.shahvar.net/wp-content/uploa ... x-free.jpg

بنظر من که بسیار زیباست و میشه ازش یده گرفت
itline

Postby bkashaf » Thu Mar 05, 2009 4:18 pm

در مورد هر طرح گرافیکی ای باید در نظر داشت ارایه ی چندین عنصر با چندین هدف در یک کار احتمال بی تأثیر شدن عنصر اصلی و در نتیجه دور شدن از هدف اصلی وجود دارد و من در این مورد به شما حق می دهم اما، اون متن انگلیسی بیشترش با پوشش یا حذفیاتی که در بخش سوراخ موجود در سی دی / دی وی دی خواهیم داشت حذف می شوند و صرفا جهت بسیار ساده نبودن کار و دلایل دیگری چون تأثیر بصری که شاید اینجا جای بحثش نباشه ارایه شدند ( در ضمن توی کار بسیار ساده و کم رنگ می شوند )
و در مورد اینکه چرا اون متن ( مزایا: ) رو اونجا نوشتم هم باید عرض کنم ما یک طرح لیبل سی دی زدیم و در مرحله ی فعلی قصد ارایه کار چاپی دیگری را نداریم به این ترتیب خواستم نهایت بهره را از این فرصت ببریم. البته حتما اگر در کار ما تأثیر منفی داشته باشه حذفش می کنیم ...
در مورد خوانا نبودنش حتما یک نمونه از اون رو در پایان کار تست و در صورت نیاز با تغییر رنگ متن در زمینه های مختلف اصلاح میشه ( اگر دقت کنید یک متن را با یک رنگ روی همه زمینه ها قرار داده ام و روی بعضی از زمینه ها کاملا خوانا است. این تنها یک پیش درآمد است )
اگر یک سی دی / دی وی دی چند پاکت، کاور و ... شامل توضیحات اضافه هم داشته باشد در نهایت چیزی که بیشتر جلو دید مصرف کنند است همان سی دی است نه موارد جانبی. از آنها می توان برای درج توضیحات بیشتر و دادن رفرنس های کوتاه استفاده کرد
ما غیر از این متن مورد دیگری که به ظاهر اضافه و قابل بحث باشه در کار نداریم حالا به نظر دوستان حذفشون کنم ؟ یا اگر موافقید باشه و آیا برای متنش هم پیشنهادی دارید ؟
اون کار که لینک داده بودید را هم دیدم از نظر من زیبا است کار جالبیه ...
اگر اینکار خیلی خوب نشد و دوستان راضی نبودند از تکثیر تعداد زیاد آن پرهیز و کار روی یک یا چند طرح دیگر را شروع می کنیم :)
راستی یک بخش کوچک هم باید برای درج شماره ی هر نسخه در نظر بگیریم که فراموش کردم روی این طرح ها ارایه کنم
Last edited by bkashaf on Thu Mar 05, 2009 7:15 pm, edited 2 times in total.
bkashaf
Developer
Developer

Postby bkashaf » Thu Mar 05, 2009 4:31 pm

aysabzevar wrote:من به شخصه از این دو تا خوشم اومد:
این یکی و این یکی
برای لیبل ها شماره زدم. در نتیجه تا اینجا lable3 و lable6 :wink:
bkashaf
Developer
Developer

Postby itline » Thu Mar 05, 2009 7:12 pm

بهرحال من فکر میکنم با توجه به اینکه کار اول هست و مطمئنا به یک طرح کامل در این مدت کم نمیتونیم برسیم پیشنهاد میدم برای این نسخه همانطور که گفتید تعداد زیادی تکثیر نکنید ، فقط یک مقدار محدود جهت آزایش باشه تا زمانی که به یک طرح کامل برسیم
itline

Postby bkashaf » Thu Mar 05, 2009 7:19 pm

بسیار عالی. اگر دوستان دیگر هم نظر بدهند بهتر میشه و ضمنا شاید یک طرح دیگر هم تا امشب یا فردا ظهر آماده کنم که در آن صورت لینک آن را برای نظر خواهی دوستان همین جا قرار خواهم داد.
bkashaf
Developer
Developer

Postby m0tafa.lin » Fri Mar 06, 2009 12:13 am

من از لبیل ۶ و ۱ خوشم اومده ( تو دل برو تره :D )
البته یه پیشنهادی هم داشتم و اون استفاده از عکس مکان های تاریخی ایران هستش
m0tafa.lin

Postby b.tavakkoli » Fri Mar 06, 2009 12:44 pm

بنده هم نظرم را آنلاین به آقای کشاف ابلاغ کردم :)
در مورد جملات گفته بودم که دو کلمه - سیستم عامل ایرانی - و - کیفیت - حذف گردد و دلایلش را هم گفتم
در مورد رنگ هم گفتم که هر شخصی واقعا یک سلیقه ای دارد و نمی شود زیاد نظر داد . خودم به شخصه دو رنگ سبز را دوست دارم.

نظر آقای صداقت هم بد نیست، استفاده از عکس آن بنای تاریخی که پارسیکس روی آن نقش بسته شده است.

دوستان شما هم فعالیت کنید، آقای کشاف جایزه را دارد می گیرد :))
b.tavakkoli

Next

Return to General Discussions - Persian