نظر‌سنجی مدیر ایمیل پارسیکس

General discussion forum for Parsix GNU/Linux in Persian.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

بهتر است کدام‌یک از برنامه‌های زیر در پارسیکس قرار داده شود؟

Balsa
3
23%
Evolution
3
23%
Icedove
7
54%

Total votes : 13

نظر‌سنجی مدیر ایمیل پارسیکس

Postby falatooni » Wed Apr 22, 2009 6:32 am

سلام دوستان.
همان‌طور که می‌دانید در پارسیکس برنامه مدیریت ایمیل Balsa قرار داده شده است. قطعاً می‌دانید که دو برنامه مدیر ایمیل محبوب دیگر هم وجود دارند یعنی: Evolution و Icedove
برنامه Balsa از فرستادن ایمیل‌های HTML پشتیبانی نمی‌کند.
http://balsa.gnome.org
برنامه Evolution گر‌چه توانایی ارسال ایمیل‌های HTML را دارد اما فاقد دکمه‌ای برای راست‌چین کردن پاراگراف‌ها در ویرایشگر خود است. البته افزودن این ویژگی مدتی پیش درخواست شده است اما تا الان که افزوده نشده است.
http://projects.gnome.org/evolution
برنامه Icedove، هم توانایی ارسال ایمیل‌های HTML را دارد و هم دارای افزونه‌ای است که دکمه راست‌چین کردن پاراگراف را به ویرایشگر آن می‌افزاید.
http://en.wikipedia.org/wiki/Naming_con ... la#Icedove
حال، با توجه به این توضیحات بهتر است کدام یک از این ۳ برنامه مدیریت ایمیل در پارسیکس قرار داده شود. لطفاً به برنامه مورد نظر خود رأی بدهید.
متشکرم.
falatooni

پاسخ: نظر‌سنجی مدیر ایمیل پارسیکس

Postby falatooni » Sun Apr 26, 2009 3:25 pm

با این‌که ۵ روز از شروع این نظر‌سنجی گذشته است اما فقط ۳ نفر در آن شرکت کرده‌اند! :(
falatooni

Postby itline » Sun Apr 26, 2009 9:33 pm

با توحه به تعداد کم یوزرهای فعال سایت بیش از این هم انتظار نمیره ! :?
itline

Postby bkashaf » Sun Apr 26, 2009 9:56 pm

بله، تعداد کاربران کم نیست با این حال در بحث ها کمتر شرکت می کنند.
انتظار میره در بحث های عمومی و نظر سنجی هایی از این دست که محدودیت های دست و پاگیر فنی را نیز در خود ندارند شرکت کنند. چنین بحث هایی مفیده و باعث میشه در مجموع، نسخه های آتی طیف بیشتری از نرم افزار های مورد نظر کاربران رو به صورت پیش فرض باخود به همراه داشته باشند. و از آنجا که به این نظر سنجی ها بدون توجیه فنی ترتیب اثر داده نمیشه در نتیجه این بحث ها در نهایت کیفیت فنی سیستم عاملی که به صورت پیش فرض از آن استفاده می کنیم را نیز بالاتر خواهد برد.
پس لطفا بحث های خوبی مانند این نظر سنجی ادامه پیدا کنند و چه خوبه که همه‌ی کاربران با جدیت بیشتر در آنها شرکت کنند. :idea:
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Postby falatooni » Mon Apr 27, 2009 5:16 am

از دوستان خواهش می‌کنم ضمن رأی دادن به برنامه دلخواهشان دلایل خود را نیز برای این انتخاب ذکر کنند. مثلاً خود من بنا به اقتضای مکاتباتی که با افراد مختلف دارم برایم بسیار مهم است که جهت ایمیل‌های فارسی که می‌فرستم حتماً راست به چپ باشد تا دریافت‌کننده ایمیل گرفتار مشکل به هم ریختگی متن نامه نشود و متأسفانه فعلاً فقط برنامه Icedove این نیاز را برآورده می‌کند. و‌گرنه می‌دانم که برنامه Evolution انصافاً برنامه قدرت‌مندی است و اگر این کمبود را نداشت قطعاً به Evolution رأی می‌دادم!
falatooni

Postby falatooni » Mon Apr 27, 2009 5:19 am

شاید بد نباشد این نظر‌سنجی را در انجمن انگلیسی پارسیکس هم داشته باشیم. خارجی‌ها فعال‌تر از ما هستند!
falatooni

Postby moosavy » Mon Apr 27, 2009 10:58 am

ضمن عرض ارادت. واقعا حیف است که در لیست فوق از مجموعه‌ی kontact چیزی نوشته نشده است. این مجموعه محاسن زیادی دارد. اول اینکه به صورت ماژولار است و این باعث می‌شود که شما وقتی می‌خواهید که از برنامه‌ی ایمیل استفاده کنید فقط همان قسمت برنامه که همان kmaile است فعال شود. و وقتی با تقویم دارید همان قسمت برنامه. این قضیه به استفاده بهینه از منابع سیستم بسیار کمک می‌کند.
نکته‌ی بعدی که در واقع مهمترین علت استفاده‌ی همه‌ی فارسی زبانان از kontact می‌تونه باشه، پشتیبانی kde از تاریخ هجری شمسی است. به این وسیله شما همه‌ی برنامه‌هاتون رو توی برنامه‌ی ایمیل و یا تقویم و یا لیست وظایفتون می‌تونین به هجری شمسی تنظیم کنین و واقعا این برنامه می‌تونه به یک برنامه‌ی واقعی برای برنامه‌ریزی فعالیت‌ها و کارهای ما دربیاد.
متاسفانه میزکار جنوم از تقویم هجری شمسی پشتیبانی نمی‌کنه و اونها علاقه‌ای هم ندارن که انجام بدن چون فکر می‌کنن که سیستم‌شون ناپایدار می‌شه. من پیشنهاد می‌کنم که پارسیکس اصلا روی kde کار کنه.
کاربرپسندتر هست، کاربردی تر هست و به نظرم می‌تونه افراد بیشتری رو به سوی لینوکس و مخصوصا پارسیکس جذب کنه.
moosavy

Postby Karimi » Tue Apr 28, 2009 12:01 pm

با وجود اینکه راست به چپ نشدن پاراگراف ها در evolution مشکل بزرگی است، ولی من به خاطر استفاده از امکانات دیگه ی اون، evolution رو ترجیح میدم. اگر برنامه تقویم و سررسید مستقل دیگه ای که امکانات evolution رو برای ثبت وظایف و انجام برنامه ریزی ها داشته باشه می شناختم (برای گنوم)، برای مدیریت ایمیل از icedove استفاده می کردم.
Karimi

Postby falatooni » Wed Apr 29, 2009 4:43 am

آقای کریمی،
با شما هم‌عقیده‌ام. برنامه Evolution واقعاً برنامه قدرت‌مندی است و امکانات و ویژگی‌های بسیار مفیدی دارد. اما هزار افسوس که نمی‌توان در آن پاراگراف‌ها را راست به چپ تعریف کرد.
ای کاش یک جوانمرد پیدا می‌شد و یک Patch برای این برنامه می‌نوشت تا کاستی که در این مورد دارد رفع شود. اگر این کمبود بر‌طرف شود من یک نفر بدون هیچ شک و تردیدی به Evolution رأی خواهم داد.

متشکرم.
falatooni

Postby AmiNimA » Wed Apr 29, 2009 9:04 am

به جاي گفتن "كاش" خب بهتره بريد به تيم Evolution درخواست بديد. اين جوان مرد شما باش و برو درخواست بده! :)
AmiNimA
Parsix Lover

Postby falatooni » Thu Apr 30, 2009 5:15 am

AmiNimA wrote:به جاي گفتن "كاش" خب بهتره بريد به تيم Evolution درخواست بديد. اين جوان مرد شما باش و برو درخواست بده! :)

قبلاً درخواست کردیم ولی تا الان که این ویژگی را نیفزوده‌اند. درخواست افزودن ویژگی یک چیز است و این‌که آن‌ها آن ویژگی را بیفزایند یک چیز.
باید یک برنامه‌نویس که با زبان C و کتابخانه‌های گنوم آشنا باشد یک Patch بنویسد تا پس از بررسی توسعه‌دهندگان Evolution به سورس این برنامه افزوده شود.
falatooni

Postby falatooni » Thu Apr 30, 2009 5:29 am

این هم لینک درخواستی که فرستادیم:
http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=557941
falatooni

Postby AmiNimA » Thu Apr 30, 2009 7:17 am

در نیمه حاشیه عرض کنم که من از یه addon توی فایرفاکس استفاده میکنم به نام simple mail که بسیار مورد پسند من واقع شده. ایمیل هامو با فایرفاکس چک میکنم و میتونم بفرستم و دریافت کنمُ ..... خلاصه این که یه مدیر ایمیل جالب و خوب و کار راه بنداز و ساده و قابل قبولیه. پیشنهاد میکنم یه امتحانش بکنید.
AmiNimA
Parsix Lover

Postby falatooni » Sat May 09, 2009 5:04 am

دوستانی که مایلند ویژگی راست‌چین کردن پاراگراف‌ها به برنامه Evolution افزوده شود، لطفاً در ذیل گزارش فرستاده‌شده متن مناسبی بنویسند و آن‌ها هم افزودن این ویژگی را خواهان شوند. بدیهی است که هر چه تعداد درخواست‌کنندگان یک ویژگی بیشتر شود احتمال افزودن آن بیشتر خواهد شد.
لینک گزارش فرستاده‌شده:
http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=557941

خیلی متشکرم.
falatooni

Postby PC2st.ir » Sat May 09, 2009 3:04 pm

Evolution خودش متن رو راست به چپ میکنه (اتوماتیک) مثلا اگه اول پاراگراف، با فارسی شروع بشه، اون رو راست به چپ میکنه و اگه با انگلیسی شروع بشه، چپ به راست باقی میماند. ولی قبول دارم اگه میشد دستی (manual) اینکار رو کرد بهتر بود.
اگه درخواست این قابلیت تو قسمت گزارش اشکالات سایت گنوم نباشه... بهتره.
PC2st.ir

Next

Return to General Discussions - Persian