نظر‌سنجی مدیر ایمیل پارسیکس

General discussion forum for Parsix GNU/Linux in Persian.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

بهتر است کدام‌یک از برنامه‌های زیر در پارسیکس قرار داده شود؟

Balsa
3
23%
Evolution
3
23%
Icedove
7
54%

Total votes : 13

Postby alan » Sun Jul 19, 2009 7:55 am

نصب اولوشن روی Live CD حدود ۱۰۰ مگابایت فضا اشغال می‌کنه و icedove حدود ۴۰ مگابایت. ما فقط ۷۰۰ مگابایت ظرفیت داریم که حدود ۶۸۰ مگ اون مصرف شده! ضمنا Balsa همچین برنامه بدی هم نیست :-)
alan
Developer
Developer

Postby bkashaf » Sun Jul 19, 2009 8:17 am

با این وصف دوستانی که تمایل زیادی به استفاده از برنامه مدیریت پست الکترونیکی به غیر از Balsa دارند باید بعدا اقدام به نصب برنامه ي مورد نظر خودشون کنند. چون یکی از بزرگترین مزایای پارسیکس سبک بودن و همچنین گزینه ای خوب برای استفاده به عنوان دیسک زنده و نجات است. اینها مواردی اند که نمیشه به سادگی از کنارشون گذشت ;)
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Postby falatooni » Sun Jul 19, 2009 4:07 pm

تنها دلیل من برای اصرار بر استفاده از Icedove پشتیبانی این برنامه از ارسال ایمیل‌های HTML و از آن مهم‌تر وجود افزونه‌ای برای راست به چپ کردن جهت ایمیل‌های ارسالی است و گرنه من هم قبول دارم که Balsa برنامه خوبی است.

اگر مجبور باشید در طول روز برای افراد زیادی ایمیل ارسال کنید ـ افرادی که دانش کامپیوتری‌شان کم است ـ آن وقت بهتر درک خواهید کرد که چرا برای یک کاربر فارسی‌زبان ارسال ایمیل‌هایی که چیدمان آن‌ها به هم نریخته باشد، بسیار مهم است.

در هر صورت اگر واقعاً امکان گنجاندن برنامه Icedove در پارسیکس باشد، خیلی مفید خواهد بود.
متشکرم.
falatooni

Postby bkashaf » Sun Jul 19, 2009 6:05 pm

دلایل شما در مورد نیاز کاربران ایرانی کاملا منطقی است، ولی در برابر گنجاندن این حجم در فضای موجود هم چندان منطقی نیست.
اما ... اگر بتونیم برنامه های دیگری رو برای حذف انتخاب کنیم شاید بشه.
اگر نشد چه کنیم !؟
می تونیم با ذکر این نکته به صورت مشخص و برجسته در:
- کتاب پارسیکس
- مستندات پارسیکس
- ویکی پارسیکس
کاربران رو راهنمایی کنیم. تا متوجه باشند این مشکل که روی balsa داریم ( که احتمال رفع اون در آینده نزدیک هم هست ) یک مورد عمومی در بین نرم افزار های آزاد مشابه نیست و هم اینکه از دلیل این شرایط ( محدودیت حجمی در دیسک زنده پارسیکس گنو/لینوکس) مطلع باشند
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Postby falatooni » Sun Jul 19, 2009 6:22 pm

اما ... اگر بتونیم برنامه های دیگری رو برای حذف انتخاب کنیم شاید بشه.

فکر خوبی است.

راستی، فرموده‌اید که احتمال رفع مشکل Balsa در آینده نزدیک هست.

آیا این فقط یک پیش‌بینی است یا به منبع خاصی استناد داشته‌اید؟

متشکرم.
falatooni

Postby bkashaf » Sun Jul 19, 2009 7:04 pm

دقیقا یک پیش بینی است که از سر خوش بینی بسیار زیاد به آینده نرم افزار آزاد به ذهنم خطور کرده :D
هر چند با توجه به برخی نظرات ارایه شده، شاید چنین تصمیمی در آینده نزدیک نداشته باشند اما من فکر نمی کنم! به نظرم میشه امیدوار بود. این خاصیت نرم افزار آزاده.
bkashaf
Developer
Developer

Postby falatooni » Fri Jul 24, 2009 7:59 am

مدتی پیش گزارشی به تیم توسعه‌دهنده برنامه مدیر ایمیل Thunderbird فرستاده شده است.
لینک گزارش:
https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=464436

در این گزارش از اعضای آن تیم درخواست شده است که کنترل‌های راست به چپ کردن جهت پاراگراف را به ویرایشگر این برنامه اضافه کنند. با توجه به اینکه زمان انتشار نسخه ۳ این برنامه نزدیک است با افزودن این ویژگی در نسخه ۳ موافقت نکرده‌اند.

خوشبختانه امکان رأی دادن به این گزارش وجود دارد و اگر تعداد آراء به حد تعریف‌شده در سیستم آن‌ها برسد درجه اهمیت باگ از حد نرمال بالاتر می‌رود. در این صورت انتشار این برنامه تا زمان افزوده‌شدن این ویژگی به تعویق می‌افتد. بنابراین اگر مایلید تا این ویژگی بسیار مفید در نسخه ۳ این برنامه وجود داشته باشد لطفاً همین الان در سایت ثبت‌نام کرده و به گزارش داده‌شده رأی بدهید. خیلی متشکرم.
falatooni

Postby aysabzevar » Fri Jul 24, 2009 8:46 am

بنده هم رأی دادم. :D
aysabzevar
Developer
Developer

Postby falatooni » Sat Jul 25, 2009 6:32 am

آن‌طور که من از Screenshot ها فهمیدم، ظاهراً Ubuntu 9.10 هم از Thunderbird استفاده خواهد کرد!
falatooni

Postby falatooni » Mon Jul 27, 2009 2:20 pm

تشخیصم اشتباه بود!
آلفای ۳ اوبونتوی ۹.۱۰ را نصب کردم. از Evolution استفاده کرده بودند!
falatooni

Postby kimyagar » Fri Jul 31, 2009 2:24 pm

من توی اسکرین‌شات‌هایی که توی گوگل ایمج سرچ کردم برنامه Icedove ظاهر خوبی داره. این به همراه امکانات مناسب برای فارسی زبان‌ها باعث شد که به این برنامه رای بدم. ولی ظاهرا اونطوری که آقای باغومیان گفتند نمیشه :(
من هم به درخواست برای تاندر بیرد رای دادم :)
kimyagar

Postby falatooni » Fri Jul 31, 2009 2:29 pm

آقای باغومیان با استفاده از Icedove مخالفتی ندارند.
حرف‌شان این است که باید فضای کافی روی CD پارسیکس وجود داشته باشد تا بتوان این برنامه ۴۰ مگابایتی را به‌طور پیش‌گزیده در پارسیکس گنجاند.
falatooni

Postby seyed » Fri Sep 10, 2010 2:54 pm

سلام

دوستان میگن که چرا اینقدر فروم غیر فعال هست. فکر میکنم که اگر ایمیل هفتگی برای اعضا ارسال بشه، اگر ایمیل برای اتفاقات مهم ارسال بشه (مثل خیلی از انجمن های دیگه) اعضا درگیر بحث ها میشن و از این حالت در میاد.
سرویس آر آر اس سر جای خودش ولی ایمیل چیزی دیگه ای هست.

برای نظر سنجی هم، بنده رای ندادم، چون اصلا از این ابزارها استفاده نمی کنم. خیلی ها ممکنه مثل من باشن.
seyed
Parsix Lover

Previous

Return to General Discussions - Persian