تقاضای فضای وب و پهنای باند برای

General discussion forum for Parsix GNU/Linux in Persian.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

تقاضای فضای وب و پهنای باند برای پارسیکس

Postby aysabzevar » Tue Jul 14, 2009 7:44 am

به نام خدا و با درود
پروژه پارسیکس گنو/لینوکسی از دانشگاهها و ارائه دهندگان خدمات هاستینگ در داخل کشور که امکان در اختیار قرار دادن فضا و پهنای باند کافی برای پارسیکس گنو/لینوکس ( به نحوی که دست کم بتواند جوابگوی نیاز کاربران داخلی باشد) را در اختیار دارند دعوت به همکاری می‌نماید.تقاضا می‌شود تا در صورت دارابودن شرایط زیر ،مراتب ، مشخصات و شرایط سرویس‌‌دهنده خود را با ایمیل parsix-donate AT parsix DOT org درمیان بگذارند.شرایط همکاری با پروژه پارسی گنو/لینوکس :
۱-پروژه پارسیکس هم اکنون قادر به پرداخت هیچ هزینه‌ای بابت نصب سیتم‌عامل یا یک برنامه، راه‌اندازی سرور،کرایه فضا و پهنای باند نیست.بدیهی است که پروژه پارسیکس نام و آدرس پایگاه دانشگاه،سازمان یا شرکت کمک کننده را در وب سایت رسمی خود درج و از ایشان به عنوان یک حامی پروژه تقدیر خواهد کرد.
۲-مقدار فضای موردنیاز برای برپاسازی یک آیینه دریافت دیسک‌های ایزوی پارسیکس حداقل ۶۰ گیگابایت است(این مقدار فضا برای میزبانی دیسک‌های رسمی پارسیکس و همچنین دیسک‌های تکمیلی و مشارکتی کاربران خواهد بود).میزان فضای لازم برای برپاسازی مخازن نرم‌افزاری پارسیکس ،حداقل ۱۰۰ گیگابایت است.پهنای باند ماهیانه برای آیینه دریافت دیسک‌های پارسیکس متغیر و به طور میانگین ۷۰۰ گیگابایت ماهیانه است.میزان پهنای باند لازم برای مخازن نرم‌افزاری پارسیکس چیزی در حدود ۱۰۰ گیگابایت در ماه خواهد بود.
۳-باتوجه به رشد نعداد کاربران و در دسترس قرارگرفتن اینتر پرسرعت برای تعداد بیشتری از هموطنان‌مان،انتظار می‌رود فضاها و پهنای باند اختصاص داده شده به پارسیکس قابلیت افزایش (مثلاً در هنگام انتشار یک نسخه) را داشته باشند.
۴-فضاها و پهنای باند صرفاً به منظور استفاده علمی،فرهنگی ،آموزشی و صنعتی پارسیکس گنو/لینوکس است و از این فضا و پهنای باند هیچ‌گونه استفاده شخصی یا تجاری نخواهد شد.
۵-سرویس‌دهنده‌های داخلی کشور (در صورت دریافت تقاضای مشارکت)در اولویت خواهند بود.
۶-صرفاً به منظور یادآوری متذکر می‌شود که سیستم‌عامل(های) نصب شده بر روی این سرویس‌دهنده‌ها حتماً باید از خانواده گنو/لینوکس و یا سایر سیتم‌عامل‌های آزاد مبتنی بر یونیکس و خانوادهBSD باشند.
۷-در این سرویس‌دهنده(ها)دسترسی به کاربر ریشه موردنیاز نیست.همچنین کلیه فعالیت‌ها و نگهداری‌های (راه‌دور) نرم‌افزاری از این سرویس‌دهنده(ها) برعهده پروژه پارسیکس گنو/لینوکس خواهد بود.

با تشکر
علی یوسفی سبزوار -از طرف گروه توسعه پارسیکس
aysabzevar
Developer
Developer
 
Posts: 461
Joined: Tue Jul 24, 2007 4:19 pm
Location: Sabzevar-Iran


پاسخ: تقاضای فضای وب و پهنای باند برای پارسیکس

Postby aysabzevar » Mon Jul 27, 2009 6:32 am

بنده شنبه تهران بودم . یکی از کاربران پارسیکس که در تهران زندگی می‌کنند خیلی پیگیر این مطلب هستند که مجدداً باید ازشون تشکر کنم. بنده با مسؤل دولتی این قضیه قرار بود ملاقاتی رو داشته باشم ولی ایشون ( طبق معمول و عُرف و روال بزرگان و رجال سیاسی) چند تا جلسه پشت سر هم داشتند و تا آخر وقت هم تشریف نمی‌آوردند ولی به هر حال نامه‌ و تقاضا رو به مدیر دفتر ایشون دادم. تا بعد چه شود خدا عالمه.
aysabzevar
Developer
Developer
 
Posts: 461
Joined: Tue Jul 24, 2007 4:19 pm
Location: Sabzevar-Iran

تقاضای فضای وب و پهنای باند برای پارسیکس

Postby aysabzevar » Mon Jul 27, 2009 6:48 am

ولی بر خلاف این کاغدبازی‌ها و بروکراسی‌های اداری ایران ،
مدیر یکی از هاست‌ها و حامیان متن باز داخلی و خصوصی کشورمون دیروز ایمیل دادند و آخر وقت دیروز هم ۲۰۰ گیگابایت فضا و ۲ ترابایت (۲۰۴۸گیگا بایت) پهنای باند ماهیانه رو بدون چک و چونه به صورت اختصاصی به پارسیکس دادند.
ایشالله تشکر رسمی پارسیکس ، خبر تکمیلی ، آماده به کار بودن این مخازن داخلی کشور و چگونگی استفاده کاربران از این مخازن به اطلاع کاربرا رسونده میشه.
باز هم متشکریم آقای سیادتی
aysabzevar
Developer
Developer
 
Posts: 461
Joined: Tue Jul 24, 2007 4:19 pm
Location: Sabzevar-Iran

پاسخ: تقاضای فضای وب و پهنای باند برای پارسیکس

Postby bkashaf » Mon Jul 27, 2009 4:39 pm

بسیار عالی با تشکر از بهرام سیادتی عزیز. سابقه‌ی حضور ایشون در جامعه نرم افزار آزاد ایران همیشه پر رنگ بوده
خصوصا با پروژه خوب ospdev.net :)
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
User avatar
bkashaf
Developer
Developer
 
Posts: 455
Joined: Wed Jun 20, 2007 3:12 pm
Location: Iran-Rasht


Return to General Discussions - Persian

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron