چطوری باید در لینوکس به اینترنت و

Discussions related to hardware issues, incompatibilities, drivers, etc.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

چطوری باید در لینوکس به اینترنت وصل بشم

Postby bahram32 » Wed Jul 29, 2009 4:09 pm

سلام دوستان

من خیلی در این مورد تلاش کردم ولی نتونستم هیچ کاری بکنم من مودم دارم و چیپست آن intel 5628 است من در بعضی جاها دیدم که میگفتن این مودم با لینوکس سازگاری خوبی داره ولی من که نتونصتم نصبش کنم
من درایورشو گرفتم که دقیقا نمیدونم مال این مودم بود یا نه ولی اسم درایور intel-536ep بود که اصلا نتونستم نصبش کنم هر کاری میکنم ارور میده اگه چیپست مودم منو سراق دارید به من بدید ممنون میشم چون من که هرچی گشتم نتونستم پیدا کنم
راستی من از redhat9 استفاده میکنم و گنو لینوکس هم دارم ولی نمودونم کدوم بهتره و کار باهاش راحت تره من به شخصه علاقه زیادی به گنو دارم ولی بیشتر برنامه هام توی redhat نصب میشه ولی توی گنو نمیشه به نظر شما نسخه کرنل اون قدیمی هست؟ اگه یک نسخه جدید کرنل بگید ممنون میشم
راستی یک سوال دیگه من خاستم یک نرم افزار را توی لینوکس نصب کنم منظورم هردوش هست یک ارور کوتاهی میده که تا اونجایی که یادمه نوشته بود fatal kernel به نظر شما نسخه کرنل قدیمه هست؟
لطفا کمکم کنید من که دیگه از دست لینوکس خسته شدم چرا اینقدر کار باهاش سخته!!!!!!
bahram32

پاسخ: چطوری باید در لینوکس به اینترنت وصل بشم

Postby bkashaf » Wed Jul 29, 2009 5:22 pm

قبل از هر چیز ورودتون رو به انجمن کابران پارسیکس گنو/لینوکس تبریک میگم :)
* چرا از نام ردهت و گنو به صورت جدا استفاده می کنید منظورتون از گنو رو حدس می زنم پارسیکس باشه!؟
ببینید منظور از گنو/لینوکس ( بسته های نرم افزاری مربوط به پروژه گنو + کرنل یا همون هسته سیستم عامل که لینوکس نام گرفته ) است
* حالا پس باید گرفته باشید که اکثر توزیع های موجود تر کیبی از این دو یعنی گنو/ لینوکسی هستند.
اگر واقعا خیلی تمایل به استفاده از ردهت داشته باشید طبعا باید مشکلات متعدد رو در انجمنی عمومی تر مانند تکنوتاکس و یا در انجمن منحصر به ردهت مطرح کنید.
* حالا کدوم برنامه ها مد نظر شما هستند که در ردهت نصب شدند اما اینجا نه؟ بفرمایید تا با کمک هم مشکل رو بر طرف کنیم میشه گفت اگر بسته نرم افزاری ای رو روی یک توزیع نصب کردید امکان نصب همون بسته بر روی سایر توزیع های هم عملی خواهد بود.
فقط ممکنه به دلایلی مثل نبود یک یا چند بسته ی دیگر که برنامه به اونها وابستگی داره و یا نسخه‌ی هسته سیستم عامل شما با اون برنامه سازگار نشده ( مثلا قدیمی یا خیلی جدید باشه ) و ... اما اینها هم در کل قابل رفع هستند ( این هم یه مقایسه بود که نه سیخ بسوزه و نه کباب ) ;)
حالا دو برنامه رو هم که نصب شد اسمشون رو هم نفرمودید
در مورد مودم هم بحثش جدا است. ...
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

RE: پاسخ: چطوری باید در لینوکس به اینترنت وصل بشم

Postby bahram32 » Wed Jul 29, 2009 7:49 pm

سلام دوست عزیز
ممنون از پاسختون من که از حرفاتون سر در نیاوردم
من دوست دارم از گنو لینوکس استفاده کنم من از لینوکس خوشم میاد مخصوصا از گنو لینوکس ولی نصب سخت افزار مثل مودم و سخت افزارهای دیگه خیلی آدمو ازیت میکنه نسخه کرنل گنو لینوکس من
Kernel 2.6.23-parsix-17
است به نظر شما قدیمیه یا خوبه
مشکل من فعلا نصب مودم توی گنو لینوکس است چیپست مودم من
Intel 5628
است من نمیتونم نصبش کنم من چند تا درایور دانلود کردم و نام درایورها هم بود
Intel 536ep
نمیدونم این درایور مال مودم منه یا نه ولی هرچی گشتم همین درایور نزدیک ترین درایوری بود که شبیه مودم منه
اگه میتونید حتما کمکم کنید تا مودم رو نصب کنم
راستی وقتی من درایوری که گفتم دانلود کرد رو میخام نصب کنم در دستور
Make install
ارور میده و میگه فایل
536ep
وجود ندارد و چند تای دیگه که همینو میگه من نمیدونم برای چی این ارور رو میده
با تشکر
bahram32

پاسخ: RE: پاسخ: چطوری باید در لینوکس به اینترنت وصل بشم

Postby bkashaf » Thu Jul 30, 2009 1:02 am

لطفا بفرمایید این درایور intel 536ep رو از خود سایت اینتل گرفتید!؟‌و ببینم اونجا باید برای توزیعتون بسته RPM هم موجود باشه شما همین رو گرفته اید؟ مراحل کارتون رو بنویسید و همچنین ارور هایی رو که می گیرید
در مورد صحبت های بالا :) شما می فرمایید:
" از ردهت استفاده میکنم و ... چند برنامه ام هم روی اون نصب میشه اما من دوست دارم از گنو استفاده کنم "
الان که فرمایشات شما رو مجددا نگاه کردم و اینجا بازنویسی کردم شک من بر طرف شد و توضیحاتم اشتباه نبود :) لطفا مجددا و با دقت بخونید.
در ضمن اینجا انجمن کاربران پارسیکس گنو/لینوکس هست دوست عزیز حالا لطفا دقیقا بفرمایید میخواهید این مودم رو روی چه توزیعی راه بندازید؟ ردهت؟ یا پارسیکس؟
فکر میکنم بالا همه موارد رو شفاف عرض کردم
Last edited by bkashaf on Sat Aug 01, 2009 8:37 am, edited 2 times in total.
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

سلام

Postby bahram32 » Fri Jul 31, 2009 9:43 pm

سلام دوست عزیز

من میخام از گنو استفاده کنم نه از رد هت
راستی من درایور مودممو گرفتم ولی نمیدونم چرا انواع مختلفی داره مثلا یکی هست
intel-536ep-448.tar.gz
و بعدی هست
intel-536ep-432.tar.gz
یا چیزای اینجوری و فایل های داخلش هم کمی تفاوت داره مثلا در اولی چند تا فایل نیست و در موقع نسب میگه فایل
536ep.o
و
536epcore.o
نیست من به
makefile
نگاه کردم از نوشته هایی که اونجا بود متوجه شدم که این فایل ها در پوشه ای که در اون برنامه بود باید باشه ولی نبود من یک درایور دیگه دانلود کردم منظورم
536ep-432
هست و این فایل هایی که گفته بودم توی اونا بود ولی بازم در نصب ارور میده چون اون فایل ها در پوشه ای که باید باشه نبود
کاری که من کردم این بود که این دوفایل را از برنامه دومی که دانلود کردم رو کپی کردم و در پوشه ای که باید باشه در برنامه اولی گزاشتم و نسب کردم ظاهرن که نسب شد و ارور نداد و یک برنامه با نام
modem
در پوشه
dev
ساخته شد و یکی دیگه هم با نام
536ep
ولی نمیدونم چطوری باید به اینترنت وصل بشم
اینایی که گفتم در رد هت اتفاق افتاده خاهشن نگو که این انجمن رد هت نیست اگه میدونی جوای بده
و اما در پارسیکس
در پارسیکس وقتی کلمه
make install
رو میزنم میگه
unsupported kernel
با تشکر
bahram32

پاسخ: چطوری باید در لینوکس به اینترنت وصل بشم

Postby aysabzevar » Sat Aug 01, 2009 1:33 am

ظاهراً شما صحبت‌های آقای کشاف رو دقیق نخوندید. کمی در مورد گنو/لینوکس تحقیق کنید متوجه می‌شید ( همین دوتا کلمه گنو لینوکس رو تو گوگل بزنید کلی واستون مطلب میاره). یه جورایی پایه‌ای در اشتباهید که معلوم نیست به چی میگید گنو (ظاهراً به پارسیکس میگید گنو!) ولی ردهت معلومه . همه لینوکس‌ها ، گنو/لینوکس هستند نه لینوکس خالی . بنابراین ردهت شما هم گنو/لینوکسه و پارسیکس هم گنو/لینوکس ولی برای اینکه با هم اشتباه نیفتند براشون اسم می‌ذارن :‌یکی ردهت ، یکی پارسیکس ، یکی ...
ردهت ۹ مربوط به ۶ سال پیشه . بنابراین استفاده از اون اصلاً توصیه نمیشه . توی دنیای لینوکس به‌روز و جدید بودن مهمه .
اون پیامی هم که پارسیکس داده حق داره . ببینید درایورتون مال چند سال پیشه؟
aysabzevar
Developer
Developer

Postby bahram32 » Mon Aug 03, 2009 3:56 am

سلام دوست عزیز

ممنون از جوابتون
شما منظورتون اینکه که رد هت قدیمی هست؟
من درایور مودم رو در پارسیکس میخاستم نصب کنم که گفت کرنل قدیمه منظورش کرنل پارسیکس بود یا درایور مودممو میگفت
راستی من در رد هت نصب کردم و با برنامه
kppp
میخام کانکت بشم ولی وقتی کانکت رو میزنم شماره گیری نمیکنه و لینوکس هنگ میکنه و کیبورد من کار نمیکنه و باید ریستارت کرد شما میدونید برای چی هست
bahram32

Postby aysabzevar » Mon Aug 03, 2009 7:11 am

bahram32 wrote:سلام دوست عزیز

ممنون از جوابتون
شما منظورتون اینکه که رد هت قدیمی هست؟
من درایور مودم رو در پارسیکس میخاستم نصب کنم که گفت کرنل قدیمه منظورش کرنل پارسیکس بود یا درایور مودممو میگفت
راستی من در رد هت نصب کردم و با برنامه
kppp
میخام کانکت بشم ولی وقتی کانکت رو میزنم شماره گیری نمیکنه و لینوکس هنگ میکنه و کیبورد من کار نمیکنه و باید ریستارت کرد شما میدونید برای چی هست

دیگه نتیجه‌گیری اینکه قدیمی هست یا جدید با خودتون.
درمورد بقیه پرسش‌هاتون هم آقای کشاف و هم بنده جواب دادیم . لطفاً پست‌های قبلی رو بخونید .
باز هم اگه می‌خواید در مورد ردهت ادامه بدید باید تو انجمن‌های تکنوتاکس بپرسید .
aysabzevar
Developer
Developer

Return to Hardware Issues - Persian