نصب بسته های نرم افزاری

Discussions related to Parsix installations, installer program, etc.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

نصب بسته های نرم افزاری

Postby mojtabahadipour » Tue Sep 09, 2008 7:43 am

سلام من یک بسته نرم افزاری با فرمتdebدانلود کردم نمی دونم چگونه نصب کنم لطفا راهنمایی کنید تمام راهنما های پارسیکس هم خوندم ولی..... :(
mojtabahadipour

پاسخ: نصب بسته های نرم افزاری

Postby aysabzevar » Tue Sep 09, 2008 8:50 am

استاد باغومیان درفصل 8 (صفحه 242 جواب پرسش شماست) کتاب آموزشی پارسیکس نسخه 1.0.0 نصب بسته‌ها و نرم‌افزار‌ها رو کاملاً توضیح دادن.
deb.اسم بسته dpkg -i
aysabzevar
Developer
Developer

پاسخ: نصب بسته های نرم افزاری

Postby z0z0 » Fri Nov 07, 2008 11:19 am

میتونید بسته Gdebi رو نصب کنید و بعد مثل اوبونتو با دابل کلیک روی فایل deb اون رو نصب کنید
z0z0

Re: پاسخ: نصب بسته های نرم افزاری

Postby bkashaf » Fri Nov 07, 2008 2:09 pm

aysabzevar wrote:deb.اسم بسته dpkg -i

فقط یک نکته به دوست عزیزمون یاد آوری کنم که این فرمت برای زمانی است که به صورت پیش فرض بعد از دانلود فایل deb. شما در مسیر پوشه ی خانگی قرار داشته باشد. یعنی در پوشه ی Home و آن هم پوشه ای است به نام کاربری که با آن وارد سیستم شده اید
در این صورت با زدن دستور فوق " dpkg -i " و نام کامل فایلی که می خواهید نصب شود فایل شما نصب می شود ( منظور این است که اگر در جای دیگری باشد باید مسیر کامل را درج کنید
با این حال از سیناپتیک هم می توانید برای نصب طیف وسیعی از بسته های نرم افزاری استفاده کنید
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Postby پرواز » Thu Mar 04, 2010 11:23 pm

سلام من می خواستم بدانم وقتی نرم افزاری برای مثال
rkhunter
را بوسیله سیناپتیک نصب می کنیم حالا چگونه باید از آن استفاده کنیم زیرا ما که در میز کارمان که چیزی نمی بینیم یا اگر روی فایلی راست کلیک کنیم برای ویروس یابی چیزی وجود ندارد
با سپاس
پرواز

Postby aysabzevar » Fri Mar 05, 2010 8:15 am

دستور
Code: Select all
man rkhunter

رو بزنید راهنماییتون می‌کنه. لزوماً تمامی برنامه‌ها نباید توی منوهای میزکار ظاهر بشن و محیط گرافیکی داشته باشن. بسیاری از اینچنین ابزارها توی دنیای یونیکس و لینوکس توی خط فرمان کاملاً کار رو راه می‌ندازن و نیازی به رابط گرافیکی واسشون احساس نشده واسه همین هم شاید رابط گرافیکی نداشته باشن.
حالا شما مطمئنید که این برنامه واسه ویروس یابی مناسبه؟
فکر کنم clamav که ویروس یابی از طریق فرمانه یا clamtk که رابط گرافیکی واسش هست برای کار شما مناسب‌تر باشه
aysabzevar
Developer
Developer

Postby seyed » Tue Mar 09, 2010 8:21 pm

سلام

یک راه ساده نصب Gdebi است که من خودم ازش استفاده میکنم.
برای آیکون های روی دسکتاپ هم بستگی به تولید کننده برنامه نویس داره که بطور خودکار بیاد روی دسکتاپ یا نیاد. برید توی منوهای برنامه ها احتمالا پیداش میکنید. خودتون بطور دستی هم میتونید آیکونش رو روی دسکتاپ بذارید. (Shortcut)
برای آنتی ویروس هم شاید بد نباشه سری به http://www.Avast.com بزنی.

«همی گویم و گفته ام بارها» که یکی از اشکالات عمده لینوکس نصب با دردسر بسته هاست. خوب کاربر حقشه که موقع نصب تصمیم بگیره آیکون روی دسکتاپ بیاد یا نیاد. لینوکس برای نصب آفلاین برنامه ها هم بنظر من کم گذاشته. خیلی راحتتر از اینها میتونه باشه.
(البته گفتنش راحته عملش چی؟!)
seyed
Parsix Lover

Return to Installation - Persian