مشکل انتخاب پارتیشن برای نصب

Discussions related to Parsix installations, installer program, etc.

Moderators: aysabzevar, alan, bkashaf, blix

مشکل انتخاب پارتیشن برای نصب

Postby parsixe » Thu Nov 13, 2008 8:56 am

سلام
من تو cd لایو پارسیکسم و میخوام نصب کنم
۲تا پارتیشن ext3 دارم که میخوام روی اونا سوارکنم و بقیه ntfsهستند ولی وقتی میخوام پارتیشنمو تنظیم کنم هیچ پارتیشنی رو نشون نمیده و همه هاردو یکجا نشون میده ولی من حتی پارتیشنامو مونت کردم و استفاده میکنم :roll:
parsixe

Postby azad » Thu Nov 13, 2008 11:49 am

با سلام
اگر سیستم عامل ویندوز را دارید یکبار وارد آن شده و از طریق shotdown از آن خارج شوید در صورت لزوم پارتیشنها را در ویندوز اسکن کنید از مسیر کلیک راست property روی هر درایو و انتخاب tool یادآوری می شود که اگر پارتیشن حاوی ویندوز را بخواهید اسکن کنید یکبار دیگر ویندوز را بوت کنید و در هرصورت قبل از استفاده از پارسیکس خروج از ویندوز بروش شات دان ضروری است (فقط برای مرحله نصب پارسیکس)
azad

Postby parsixe » Thu Nov 13, 2008 12:17 pm

خیلی ممنون
من اینو به جوری دستو پا شکسته حلش کردم
دفه بعد اگه ویندوز داشتم حتما این کارو میکنم!
parsixe

Postby mehdi1601 » Sat Dec 12, 2009 5:18 pm

منم همین مشکل رو دارم اسکن هم کردم ولی درست نمیشه چکار کنم؟کمممممممممممممکک
mehdi1601

Postby bkashaf » Tue Dec 15, 2009 9:09 am

mehdi1601 wrote:منم همین مشکل رو دارم اسکن هم کردم ولی درست نمیشه چکار کنم؟کمممممممممممممکک
بعد از پارتیشن بندی به وسیله دیسک زنده یک بار سیستم رو ری استارت کنید. ببینید مشکلتون حل میشه
" There is nothing more wonderful in the world than the feeling you get from sharing. and there is no greater happiness than the Warmth you get from loving." _ j.Russell Morrison
bkashaf
Developer
Developer

Re: مشکل انتخاب پارتیشن برای نصب

Postby seyed » Sun Jan 01, 2012 5:13 pm

این مشکل به چند دلیل ممکنه پیش بیاد
دقت کنید که من صرفا تجربیات خودم رو میگم نه بیشتر
مورد اول اینه که شما توی ویندوز هتید و ناگهان به طریقی غیر متعارف کامپیوتر رو خاموش کنید. مثلا قطع برق یا زدن دکمه ریست رو کیس
در این صورت با رفتن در ویندوز و یک دور چک دیسک کردن هارد مشکل حل میشه انشا الله

مورد دوم اینه که شما میخواستید پارتیشن بندی رو تغییر بدید و به هر دلیل این کار با شکست مواجه شده باشه (ممکنه شما متوجه آن نشده باشید)
در اینصورت وقتی وارد برنامه پارتیشن بندی مخصوصا برنامه های تحت لینوکس بشید، همه هارد رو یک پارچه و بدون پارتیشن نشون میده
در این صورت باید با برنامه هایی که بطور دقیق سکتورهای پارتیشن ها رو نشون میدن (یعنی میگن که پارتیشن فلان از فلان سکتور و سیلندر شروع میشه و به فلان جا ختم میشه) چک کنید که پارتیشن ها هیچ گونه همپوشانی ای نداشته باشند.
به احتمال نود و نه درصد دو پارتیشن در یک سکتور با هم همپوشانی دارن یا اینه انتهای یک پارتیشن از کل هارد بیشتر شده! (عدد انتهای پارتیشن مثلا شماره سیلندر از کل سیلندرهای هارد بیشتر شده باشه)
در اینصورت باید از اطلاعات مهم و حیاتی پشتیبان بگیرین و سعی کنید که سکتورها رو تنظیم مجدد کنید.
یک راه اینه که مثلا دو پارتیشن متداخل رو حذف کنید و دوباره ایجاد کنید ولی با کمک وارد کردن دقیق شماره سکتورها

خیلی خلاصه گفتم. در حد وسع زمانی بود
seyed
Parsix Lover

Return to Installation - Persian